Väikelaenud Vs. Krediitkaardid: Kumb on Parem Valik?

Kui teil on vaja laenata suhteliselt väike summa raha lühikeseks perioodiks, on kaks levinumat võimalust väikelaenud ja krediitkaardid. Mõlemal on eelised ja puudused, mida tuleb arvestada, kui otsustate, milline on teie olukorra jaoks parem valik.

Intressimäärad

Üks suurimaid erinevusi väikelaenu ja krediitkaartide vahel on intressimäär. Isiklikel laenudel on tavaliselt palju madalamad intressimäärad kui krediitkaartidel. Näiteks 2000-dollarise isikliku laenu krediidi kulukuse aastamäär võib olla 10%, samas kui krediitkaardi krediidi kulukuse aastamäär on tõenäoliselt 15% või kõrgem. See võib oluliselt mõjutada seda, kui palju te aja jooksul tagasi maksate.

Tagasimakse periood

Väikesed eralaenud on tavaliselt seatud tasuvusajaks 1-5 aastat. See tähendab, et maksate selle aja jooksul iga kuu kindla summa tagasi. Krediitkaardid on käibevõlad ilma kindlaksmääratud tagasimaksegraafikuta. Miinimummakset saab tasuda tähtajatult ja kaardi kasutamist jätkata. See paindlikkus võib olla kasulik, kuid hõlbustab ka pikaajaliste krediitkaardivõlgade tekkimist.

Tasud

Enamikul väikestel eralaenudel ei ole tasusid, mis on suuremad kui algatamistasu, mis on tavaliselt 1–5% laenusummast. Krediitkaardid võtavad sageli aastatasusid, saldoülekande tasusid, sularaha ettemaksetasusid, välistehingute tasusid ja palju muud, mis võib tõesti kokku saada.

Krediidiskoori mõju

Väikese isikliku laenu võtmine põhjustab tavaliselt teie krediidiskoori väikese ajutise languse. Laenu vastutustundlik haldamine järjepidevate maksete tegemisega võib teie krediiti aja jooksul suurendada. Krediitkaardivõlgade kogumine ja minimaalsete maksete tegemine kahjustab teie krediidikasutuse määra ja skoori.

SMS laenud

SMS-laenud võimaldavad lühiajaliselt laenata minimaalse summa raha, saates laenuandjale sõnumi. Need pakuvad hädaolukorras kiiret sularaha, kuid neil on uskumatult kõrged intressimäärad. Neid tuleks kasutada ainult viimase abinõuna.

Kumb on parem valik?

Väike isiklik laen on tavaliselt parem valik kui krediitkaart või SMS laen, kui peate laenama ühekordse summa. Intressimäär ja tasud on tavaliselt palju madalamad kui krediitkaardi puhul. Maksetingimused on selged ja võivad aidata teie krediiti parandada. Laenake kindlasti ainult seda, mida saate oma eelarve alusel mõistlikult tagasi maksta.

Krediitkaardid pakuvad rohkem paindlikkust, kuid ka suuremat kiusatust üle kulutada. Need sobivad kõige paremini väiksemate igapäevaste ostude puhul, mille tasute iga kuu ära. SMS-laenu tuleks kasutada ainult siis, kui teil ei ole võimalik saada väikest summat hädaabiraha.

Enne valiku valimist kaaluge väikelaenude ja krediitkaartide plusse ja miinuseid. Teie rahaline olukord peaks määrama, milline laenamine on kõige mõttekam. Ükskõik millise valite, olge tagasimaksetingimuste osas vastutustundlik, et vältida pikaajalisi võlaprobleeme.

Scroll to Top